Skuteczność Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski

Obecnie Robert Lewandowski jest na ustach niemalże każdego. Transfer z Bayernu do Barcelony to absolutny hit transferowy ostatnich miesięcy.

O Robercie głośno jest w mediach i prasie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Lewandowski prowadził Bayern do wielu zwycięstw, w tym między innymi do wygranej Ligi Mistrzów, więc oczekiwania co do nowego klubu również są na bardzo wysokim poziomie. Nie inaczej wygląda kwestia oczekiwań w kontekście gry Roberta w reprezentacji Polski. Od naszego kapitana niezależnie od tego jaka jest waga meczu – oczekujemy bramek. Zastanawiasz się ile łącznie strzelił ich w czternastoletniej karierze reprezentacyjnej? Na ten moment Lewandowski rozegrał z orzełkiem na piersi 132 spotkania, w których łącznie strzelił 76 bramek. Idealną okazją do poprawienia tego wyniku jest zbliżający się Mundial 2022 w Katarze.

Reprezentacja Polski vs Bayern a wkrótce Barcelona

Skoro już wiesz ile bramek Robert Lewandowski strzelił dla reprezentacji Polski, pewnie zastanawiasz się jak wyglądała jego skuteczność w Bayernie Monachium?

Lewy rozegrał tam 253 spotkania, strzelając łącznie 238 bramek. Znakomita skuteczność przełożyła się na pobicie wielu rekordów, chociażby Gerda Müllera, który w latach 70 w niemieckiej bundeslidze zdobył 40 bramek w ramach jednego sezonu. W 2021 roku Rober Lewandowski strzelał średnio 1,41 bramki na mecz. W ramach całej swojej kariery w bundeslidze Lewy stał się żywą legendą, a jego osiągnięcia ciężko będzie przebić zapewne w ciągu jeszcze wielu następnych lat.

Wszyscy jesteśmy ciekawi jak pójdzie mu w hiszpańskiej lidze!